Turnaj vo Frandúzsku

24.05.2016 10:17

Tréner Stanislav Macek hodnotí kvalitný turnaj vo Francúzsku

20.5.2016 | Filip Holec

U17 obsadila v Gonfreville piate miesto, prezentovala sa sympatickým futbalom a v medzinárodnej konfrontácii zanechala dobrý dojem

Senica - Clermont   0:0

V úvodnom zápase turnaja sme hrali opatrne hlavne prvý polčas. V druhom polčase sme pridali na pohybe a dôraze a dostali sme sa do 2 výborných príležitostí, ktoré zmaril výborný brankár súpera. Inak súper hral jednoducho, priamočiaro a veľmi rýchlo.

Senica - Hamilton   0:1
Veľmi rýchly, agresívny zápas s enormne fyzicky vyspelým súperom, sme zvládli herne, nie však výsledkovo. Boli sme lepší na lopte a v kombinácii, avšak bohužiaľ nás zradila koncovka. Gól sme inkasovali po individuálnej chybe pri otváraní hry. Súper hral veľmi organizovane v defenzíve.

Senica - Le Havre   0:0
Výborný zápas z obidvoch strán, súper bol aktívnejší prvý polčas, my druhý. Avšak na gólové príležitosti sme boli jednoznačne nebezpečnejší. Najlepší zápas, čo sa týka kvality hry, chýbali iba góly.

Senica - Gonferville   1:14:3 PK
gól: Martišiak
V tomto zápase sme boli jasne lepší vo všetkých činnostiach, vypracovali sme si množstvo vyložených gólových príležitostí, avšak vyhrali sme až po penaltovom rozstrele.

Senica - Le Havre   0:08:9 PK
Znovu podobný zápas ako v skupine, založený na kombinácii a postupnom útoku z oboch strán, v ktorom bolo možno vidieť množstvo dobrých individuálnych výkonov. Prehrali sme smolne po dlhom penaltovom rozstrele.

S úrovňou turnaja môžeme byť spokojní, mal výbornú organizáciu, podmienky a vysokú spoločenskú a športovú úroveň s veľkým diváckym záujmom. Naši chlapci sa prezentovali sympatickými výkonmi, enormnou snahou a profesionálnym správaním. Žiadne z družstiev nás neprevýšilo herne aj keď treba povedať, že sa hralo iba 2x 20 minút. Nespokojní môžeme byť so slabšou koncovkou. Celkovo hodnotím naše vystúpenie pozitívne a chlapcom treba poďakovať za dobrú reprezentáciu.